• Welcome to SC4 Devotion Forum Archives.

Reguły SC4 Devotion

Started by Ennedi, October 20, 2007, 12:03:17 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ennedi

W tym miejscu znajduje się tłumaczenie podstawowych reguł obowiązujących wszystkich członków C4 Devotion. Oryginalny angielski tekst znajduje się tutaj.

Moje tłumaczenie jest nieco skrócone, ale myślę, że nie pominąłem żadnej z ważnych spraw. W przypadku wątpliwości proszę o pytania.
Moja znajomość angielskiego jest - powiedzmy - średnia ;), dlatego jeżeli ktokolwiek z Was zuważy jakieś nieścisłości, niech mnie o tym zawiadomi (wysyłając prywatną wiadomość lub otwierając nowy wątek, ponieważ tutaj nie możecie zamieszczać swoich komentarzy).

Reguły członkostwa:

- Wszyscy gracze SC4 są mile widziani w SC4 Devotion, zapraszamy ich do korzystania z wszystkich możliwości naszej strony dostępnych każdemu po zarejestrowaniu się. Jednak członkostwo jest związane z przestrzeganiem poniższych reguł - są one bardzo serio traktowane przez administratorów. Prosimy o dokładne zapoznanie się z tymi regułami, a następnie ich przestrzeganie. Z góry dziękujemy za zrozumienie.

- W postach używaj poprawnego języka, unikaj slangu. Typowe skróty czatowe nie są niczym złym, ale staraj się ich nie nadużywać.

- Komentując coś staraj się być pomocny. Lepiej nie odpowiedzieć wogóle niż napisać coś co nie jest pomocne albo może wprowadzić w błąd.

- Bądź krytyczny - ale w pozytywnym sensie. Jeżeli coś krytykujesz, poradź jak można to poprawić.

- Używaj zasobów strony, ale ich nie nadużywaj. To jest niedochodowa strona, w całości utrzymywana z pieniędzy Jeronija oraz dotacji przekazywanych przez pewną liczbę hojnych członków społeczności SC4D. Środki finansowe są zawsze ograniczone i wszyscy musimy się starać, aby zrobić z nich najlepszy użytek.

- Do postów możesz dołączać obrazy i pliki wideo o dowolnych rozmiarach, jednak muszą się one znajdować poza stroną (komentarz Adama: na przykład w Imageshack, Photobucket, Fileden). Umieszczanie plików bezpośrednio na stronie jest surowo zabronione (komentarz Adama: za wyjątkiem pewnych sytuacji, kiedy dołączamy do posta pliki zip, na przykład kiedy wspólnie pracujemy nad tłumaczeniem). Zalecamy, aby maksymalna szerokość obrazka nie przekraczała 1024 pikseli, dla zapewnienia innym wygodnego oglądania.

- Obrazki umieszczane w podpisach (signature, sig) nie mogą przekraczać: szerokość - 300 pikseli, wysokość - 50 pikseli. Powodów jest kilka - między innymi taki, że te obrazki są umieszczane bezpośrednio na stronie, a jeżeli jest ich wiele, to zajmują dużą część pasma (które stanowi główny koszt utrzymania strony). Poza tym nie jest dobrze czytać wątek, w którym większość miejsca stanowią podpisy, a tylko trochę - treść wiadomości  $%Grinno$%

- Niektóre zachowania uważamy za niewłaściwe i nie zezwalamy na nie. Dotyczy to (lecz nie tylko): wysyłania spamu, nieprzyjaznych komentarzy, "flamingu" wszelkiego rodzaju, wysyłania postów tylko po to, aby poprawić swoje konto itp. Reakcja na takie zachowania będzie szybka i stanowcza.
Kżdy członek przyłapany na tworzeniu tzw. "sock puppet" (to znaczy że ta sama osoba rejestruje się kilkakrotnie zmieniając tożsamość), zostanie natychmiast i bezterminowo pozbawiony praw członka, a także praw do korzystania z LEX.

- Prosimy, aby nie dyskutować na jakimkolwiek forum SC4D o tym, co się dzieje na innych stronach SC4. Jest to nie tylko strata czasu, ale jest to również sprzeczne z ogólnym duchm współpracy, który staramy się utrzymać na naszej stronie.
(Komentarz Adama: nie chodzi o to, aby wogóle nie wspominać o istnieniu innych stron :D. Chodzi o to, aby nie plotkować, nie komentować zdarzeń na innych stronach, nie oceniać... Nikomu to nic nie daje, a może spowodować niepotrzebne konflikty).

- Publikowanie BATów, LOTów, MODów jest możliwe tylko w sekcji downloads (LEX). Dla zapewnienia dobrej jakości tego, co oferujemy graczom, zapraszamy do współpracy tylko wyróżniających się autorów.

Reguły ogólne.

- Jako czlonek tego forum zgadzasz się nie publikować żadnych materiałów zawierających treści fałszywe, oszczercze, niedokładne, obraźliwe, wulgarne, nienawistne, napastliwe, obsceniczne, bluźniercze, o zabarwieniu seksualnym, zawierające pogróżki, naruszające prywatność innej osoby, pornograficzne lub inne treści zabronione prze prawo międzynarodowe, prawo Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii lub Hiszpanii. Zgadzasz się również na nie publikowanie materiałów chronionych prawami autorskimi (jeżeli nie Ty jesteś ich właścicielem), chyba że posiadasz pisemną zgodę właściciela tych praw.

- Pamiętaj, że administratorzy nie są w stanie monitorować wszystkich wiadomości i kontrolować poprawności wszystkich informacji. Dlatego nie są oni odpowiedzialni za ewentualne błędy lub niekompletność informacji publikowanych przez poszczególnych członków. Każda wiadomość wyraża poglądy jej autora, które niekoniecznie są zgodne z poglądami administratorów. Każdego kto uważa, że jakaś wiadomość budzi zastrzeżenia, zachęcamy do skontaktowania się z administratorami lub moderatorem danego forum. Administratorzy lub moderator mają prawo do usunięcia niewłaściwych treści, jeżeli uznają to za konieczne. Prosimy przy tym o zrozumienie, że czynność ta nie jest wykonywana automatycznie, lecz ręcznie i wymaga trochę czasu.
Ta sama zasada odnosi się do treści zawartych w profilu członka (Komentarz Adama: na przykład możemy poprosić o zmianę awatara lub podpisu, jeżeli może być dla kogos obraźliwy)

- Jesteś odpowiedzialny za zawartość Twoich wiadomości. Zgadzasz się również nie szkodzić temu forum, innym związanym z nim stronom, administratorom oraz jednostkom zależnym. Właściciele tego forum rezerwują sobie prawo do ujawnienia Twojej tożsamości (lub innych informacji zgromadzonych na tej stronie), w przypadku gdy będzie to konieczne na podstawie przepisów prawa, w związku z Twoją działalnością na tym forum.

- Po zarejestrowaniu możesz wybrać swojego nicka (username). Radzimy, aby miał on z Toba jakiś związek. W trakcie rejestracji wybierasz również hasło. Nie ujawniaj go nikomu z wyjątkiem administratora - dla Twojego bezpieczeństwa i dla ochrony ważności hasła. Zgadzasz się również nigdy nie używać konta innej osoby, z żadnego powodu. Również stanowczo proponujemy, abyś wybrał skomplikowane i unikalne hasło, dla ochrony przed kradzieżą konta.

- Po zakończeniu rejestracji i zalogowaniu się na forum, będziesz mógł wpisać dane do Twojego profilu. Jest kwestią Twojej odpowiedzialności, czy podasz jasne i stosowne informacje. Każda informacja uznana przez administratorów za niestosowną lub wulgarną będzie usunięta, możesz zostać o tym uprzedzony lub nie. W razie potrzeby będą zastosowane działania opisane w innych punktach.

- Przy każdej Twojej wiadomości twój adres IP jest rejestrowany - na wypadek gdybyś musiał zostać wykluczony z forum. Jednak coś takiego może się zdarzyć jedynie w przypadku wyjątkowo poważnego naruszenia warunków niniejszej umowy.

- Software tej strony pozostawia w cache Twojej przeglądarki "ciasteczko" (cookie). Jest ono potrzebne wyłącznie do określenia czy jesteś zalogowany czy nie, i nie przekazuje żadnej innej informacji do ani z Twojego komputera.

- Generalnie, jako członkowie SC4D, pilnujemy się sami - administratorzy tej strony też są fanami SC4, a nie jakąś cyberpolicją ;D. Administratorzy nie mogą nikogo zmusić do przestrzegania podanych tu zasad gdziekolwiek poza SC4 Devotion, na przykład na innych stronach związanych z SC4. Jest jednak
jeden wyjątek - jeżeli widzicie, że ktoś z naszych członków wypowiada na zewnątrz nieprawdziwe lub oszczercze stwierdzenia na temat SC4D, bądźcie tak mili i zawiadomcie o tym administratora lub moderatora. Po zapoznaniu się ze sprawą być może będziemy zmuszeni pozbawić takiego członka niektórych lub wszystkich przywilejów.

Komentarz Adama:
Niektórzy z Was mogą być zdziwieni, że te reguły są tak szczegółowe i zawierają różne sankcje na wypadek... Ale pomyślcie o 2 sprawach:
1. Ludzie są naprawdę bardzo różni, czasem ktoś się obrazi na cały świat i robi głupstwa, a czasem po prostu chce komuś dokuczyć. Lepiej się przed takimi sytuacjami zabezpieczyć. Pewien prawnik powiedział mi kiedyś: "Umowy zawiera się po to, żeby było wiadomo co zrobić w najgorszym wypadku - nawet jak się umawiasz z najlepszym kolegą"
2. Na tej stronie jedną z najważniejszych spraw jest szacunek dla innych i zrozumienie - i to się udaje, mimo że są tu ludzie z całego świata, z krajów o różnych ustrojach i kulturach. To co dla Ciebie nic specjalnego nie znaczy, może urazić na przyklad kogoś z Azji. Ale dopóki po prostu chcemy razem działać, nie zlościmy się na nikogo i staramy się pomagać, to te wszystkie reguły wogóle nas nie krępują. Nie dość na tym, jeżeli mamy jakiś kłopot, możemy być pewni, że zawsze znajdzie się ktoś kto nam pomoże. :thumbsup:
New Horizons Productions
Berethor - beskhu3epnm - blade2k5 - dmscopio - dedgren - Emilin - Ennedi
jplumbley - moganite - M4346 - nichter85 - papab2000 - Shadow Assassin - Tarkus - wouanagaine